Sparing: Błękitni Kościelec 9:3 Huragan Nowa Wieś Złotoryjska

Podopieczni Jarosława Małysy rozegrali kolejny sparing w okresie przygotowawczym przed startem sezonu 16/17. Do Janowic Dużych przyjechała drużyna Huraganu jednak tym razem większą skalę zniszczeń zrobili Błękitni pokonując rywala aż 9:3.

Pierwsze minuty spotkania lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy zamknęli nas w naszej połowie boiska. Chwilę później wszystkie tryby zaskoczyły i pojawiły się pierwsze okazje na zdobycie bramki, jednak nie zostały wykorzystane przez braci. Sprawy w swoje ręce wziął Damian Gąska, który przedryblował kilku rywali i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 20 minucie spotkania podobną akcję w polu karnym drużyny Huraganu przeprowadził Krzysiek Malicki jednak został faulowany i sędzia podyktował "wapno". Do piłki podszedł starszy brat Malicki, który pewnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. Przed końcem pierwszej części ponownie na listę wpisał się Tomek oraz młodszy brat Krzysiek.

Druga połowa to ciągle utrzymywanie się przy piłce i konstruowanie akcji ofensywnych przez Błękitnych. Trzy bramki dorzucił ponownie Tomek Malicki do swojego dorobku meczowego oraz jedną Krzysiek Malicki. Przy wyniku 7:0 na boisku pojawiło się więcej juniorów, którzy dobrze radzili sobie na placu gry. W bramce zameldował się 16-letni Bartek, pomimo trzech puszczonych bramek popisał się kilkoma ładnym paradami. Wynik ustalił Bzowy finezyjnym strzałem z lewej nogi tuż obok słupka.

Bramki:

5X Tomek Malicki

2x Krzysiek Malicki

1x Damian Gąska oraz Łukasz Bzowy

Po zakończonym spotkaniu strzelec pięciu bramek udzielił krótkiego wywiadu.

Koledzy z drużyny cieszą się twoim powrotem do Błękitnych a jak Twoje wrażenia?

Fajnie wrócić na stare śmieci, atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Chłopaki w drużynie dobrze zareagowali na mój powrót, przez ostatnie pół roku grałem poza Kościelcem ale z większością utrzymywałem regularny kontakt, przez cały ten okres nakręcali mnie na powrót aż w końcu się zdecydowałem na danie sobie drugiej szansy, choć często mówi się ze drugi raz się nie wchodzi do tej samej rzeki... mam nadzieje ze będzie to jednak dobra decyzja

Jak samopoczucie po strzeleniu 5 goli w dzisiejszym meczu?

Gole zawsze cieszą, nawet te w sparingu. Dziś akurat był ten dzień kiedy prawie każdy strzał w światło bramki kończył się golem. Takie są losy napastnika ze czasem wpada wszystko a za tydzień nic. 5 goli codziennie się nie strzela ale większość to zasługa kolegów z drużyny, snajperzy żyją z podań innych, ja zbyt wiele sam bym nie zdziałał, dziś fajnie to wyglądało i oby tak do końca, Huragan jako zespół nie prezentował się źle ale popełniali zbyt wiele błędów indywidualnych stąd tak wysokie zwycięstwo.

Jak sądzisz która drużyna zdobędzie mistrzostwo klasy A III gr legnickiej w przyszłym sezonie?

Niższe klasy rozrywkowe żądza się swoimi prawami, tu często ambicja i zaangażowanie górują nawet nad czystymi umiejętnościami, a klasa jest bardzo wyrównana i ciężko przewidzieć kto wywalczy mistrzostwo ale patrząc na poprzedni sezon można śmiało stwierdzić ze o podium powalczy jak co roku Skora Jadwisin, szumu może narobić Huragan Proboszczów który gra naprawdę fajna piłkę, poza tym na pewno KS Męcinka do której byłem wypożyczony bo tam ekipa jest naprawdę silna, chłopaki chcą grać i piłka i robić wyniki, dla mnie zawsze groźna jest Nysa Wiadrów choć tym brakuje regularności, no i mam nadzieje, że Kościelec będzie w stanie pograć o coś większego bo jak już kiedyś pokazaliśmy, atmosferę i wynik da się zrobić na tym poziomie. Ale jak to będzie wyglądało na koniec sezonu to nikt nie jest w stanie przewidzieć, najbliższa runda na pewno zapowiada się ciekawie.