Kanonada strzelecka w Janowicach Dużych

Błękitni Kościelec 11:0 Olimpia Olszania (7:0)

Bramki: 3x Piotr Podolski, 3x Mateusz Ciliński, 2xTomasz Huk 2x Jacek Nosalik 1x Damian Gąska

W niedzielne popołudnie Błękitni Kościelec w ramach 28 kolejki legnickiej A-klasy, na własnym boisku podejmowali zespół z Olszanicy. Mecz zakończył się wynikiem 11:0 dla gospodarzy.

Przez cały mecz Błękitni utrzymywali się przy piłce dając rywalom wyprowadzać bardzo sporadyczne kontry. Na listę strzelców w pierwszej połowie trzykrotnie wpisał się Piotr Podolski, dwukrotnie Mateusz Ciliński , oraz jednokrotnie Jacek Nosalik oraz Damian Gąska. Przy dwóch bramkach, kibice zgromadzeni na boisku mogli oglądać bardzo ładne kombinacyjne akcje. Pierwsza część tego spotkania mogła się zakończyć wynikiem dwucyfrowym jednak brakowało skuteczności. Ozdobą pierwszej połowy była bramka Mateusza Cilińskiego zdobyta wolejem.

Druga połowa to desperacki strzał gości po wznowieniu gry w kierunku bramki Karola, który wylądował bardzo ale to bardzo obok bramki. Na listę strzelców wpisał się ponownie M.Ciliński, Jacek Nosalik oraz dwukrotnie Tomasz Huk. Bardzo ładną bramkę zdobył Jacek Nosalik podcinając piłkę nad bramkarzem jednak jeszcze lepszą akcję przeprowadził Huk, który minął 6 rywali i umieścił piłkę w siatce. Okazji na zdobycie bramek nie brakowało a rzuty karne zostały zaprzepaszczone przez Jarosława Małysę (strzał w poprzeczkę) oraz Karola Sobolskiego (obrona bramkarza).

Olszanica mimo spadku do „Bundesligi” zebrała się i przyjechała na mecz. Dla Błękitnych była to możliwość pogrania sobie na luzie oraz szansa dla juniorów, którzy małymi kroczkami wchodzą do składu seniorskiego. Ostatnie dwie kolejki będą bardzo ciężkie ponieważ czeka nas wyjazdowe spotkanie do Zagrodna oraz mecz z Męcinką w Janowicach Dużych. Po tym meczu najważniejszą informacją jest to, że wszyscy są „zdrowi”. W niedzielę trener Jarosław Małysa będzie miał więcej zawodników do dyspozycji, którzy wrócą po długim weekendzie do domu.