Zwycięstwo w ostatnich sekundach!

Błękitni Kościelec wygrali po ciężkim boju 3:2 (0:1), w Okmianach! Gola na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Stanisław Dróżdż, mimo, że jeszcze 10 minut przed końcem przegrywaliśmy 1:2.

W pierwszej połowie Błękitni zagrali po prostu źle. Jedyne okazje do zdobycia bramki mieli Ł. Małek i Osmulski, jednak ich strzały zostały w ostatniej chwili zablokowane. Gołembiewski kilka razy musiał ratować swój zespół, jednak w jednej sytuacji był bezradny. Niepilnowany w polu karnym gracz Orlika, głową uderzył na bramkę, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce. Do przerwy 1:0 dla gospodarzy.

Po zmianie stron Błękitni ruszyli do odrabiania strat, a efektem tego była bramka Ł. Małka, który pokonał bramkarza strzałem ze skraju pola karnego. Wydawało się, że nasz zespół kontroluje przebieg gry, jednak gospodarze po kontrataku wywalczyli rzut karny. Faulował B. Błażków, zawodnik miejscowych się nie pomylił i było 2:1. Błękitni natychmiast przycisnęli i na ok. 10 minut przed końcem udało się wyrównać. Do siatki trafił wprowadzony w drugiej połowie Marczukiewicz. Ostatnie minuty to już szaleńcze ataki drużyny z Kościelca, ale brakowało szczęścia... aż do doliczonego czasu gry. Po rzucie rożnym Dróżdż oddał strzał, ale został zablokowany w ostatniej chwili, jednak kilka sekund później mieliśmy kolejny rzut rożny i tym razem Dróżdż głową wpakował piłkę do siatki! Kilka sekund po wznowieniu gry arbiter zakończył spotkanie i mogliśmy się cieszyć z ciężko wywalczonych trzech punktów!

Kolejny mecz Błękitni rozegrają już w Wielką Sobotę w Wiadrowie. Będzie to mecz ostatniej kolejki rozegrany awansem.

Swój mecz grali także Błękitni II, którzy przegrali z faworyzowanym Górnikiem II Złotoryją 0:4 (0:2).