Wysokie zwycięstwo Błękitnych na inagurację rundy wiosennej

Wysokie zwycięstwo Błękitnych  na inagurację rundy wiosennej

Błękitni Kościelec 4:0 Czarni II Rokitki (2:0)

Bramki: Tomek Malicki, Mariusz Huk, 2x Krzysiek Malicki

Skład: W. Kosoń, M. Wanielista, P.Podolski, D.Jóźwiak, J. Bielecki, K.Malicki, W. Bilski, M.Czupryk, D.Gąska, M. Huk, T. Malicki.

Błękitni Kościelec w pierwszym meczu rundy wiosennej odnieśli wysokie zwycięstwo, pokonując zespół z Rokitek 4:0. Na listę strzelców wpisał się Tomek Malicki, Mariusz Huk oraz dwukrotnie Krzysztof Malicki. W spotkaniu zadebiutował nowy zawodnik Joachim Bielecki, który jest lewym obrońcą i Dawid Olech grający na pozycji środkowego pomocnika.

Błękitni zaczęli to spotkanie bardzo spokojnie czekając umiejętnie na rywala jednak akcje gości zamieniały się w bardzo groźne kontry. W pierwszej sytuacji Krzysiek Malicki został sfaulowany w polu karnym jednak arbiter, który chciał już użyć gwizdka wycofał się z tej decyzji . Chwilę później ten sam zawodnik stanął oko w oko z bramkarzem jednak górą był ten drugi. Więcej szczęścia miał starszy brat Tomek Malicki, gdyż po jego strzale objęliśmy prowadzenie po 25 minutach gry. Tuż przed przerwą wynik spotkania mógł podwyższyć Damian Gąska jednak został sfaulowany przez goalkeepera. Sytuacje wykorzystał Mariusz Huk, który otrzymał piłkę i bez zastanowienia przerzucił piłkę nad obrońcą podwyższając prowadzenie.

Drugą połowę Kościelec rozpoczął od mocnego uderzenia. Raptem dwie minuty po wznowieniu gry, Krzysiek Malicki w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Rokitek. Czarni przez większość czasu gry przebywali na swojej połowie i ograniczali się do sporadycznych kontr, natomiast Błękitni atakowali z lewej jak i prawej strony boiska. W krótkim odstępie czasowym, bardzo dobre dwie sytuacje na podwyższenie prowadzenia miał boczny obrońca Mateusz Wanielista, jednak w pierwszym przypadku bramkarz Czarnych wybronił strzał przy krótkim słupku, natomiast po rzucie rożnym zabrakło mu kilku centymetrów do czystego uderzenia piłką na bramkę rywala. Kolejne ataki przynosiły okazje bramkowe i taką właśnie wykorzystał Krzysiek Malicki, dopisując tym samym drugie trafienie w tym meczu. Dobre sytuacje na zdobycie gola miał również Damian Gąska, Joachim Bielecki i Wojtek Bilski. Z dobrej strony pokazał się młody zawodnik z kadry juniorskiej Kuba Sztoń, który otrzymał kilka minut gry od trenera Małysy. Zawodnik potrzebuje jeszcze trochę czasu do ogrania ale jest na dobrej drodze, żeby w przyszłości stanowić o sile tego zespołu.