Wiadrów pokonany - zima na pudle!

Błękitni Kościelec pokonali na własnym boisku Nysę Wiadrów 2:1 (0:1), w meczu na szczycie 15. kolejki A-klasy. To zwycięstwo sprawiło, że zimę spędzimy co najmniej na 3. miejscu, a jeśli jutro Rodło straci punkty, to nawet na 2. miejscu, co jest znakomitym rezultatem.

Po pierwszej połowie prowadzili nasi rywale, po bramce zdobytej w sytuacji sam na sam z Gołembiewskim. W pewnym momencie Błękitnym chyba należał się rzut karny, po faulu na Marczukiewiczu, jednak arbiter tego przewinienia nie odgwizdał.

Druga połowa, to natychmiastowe wyrównanie. Już w 46. minucie do siatki trafił Malicki. Błękitni poszli za ciosem i zdobyli zwycięską bramkę. Po dokładnym podaniu od Gąski, Osmulski z najbliższej odległości trafił do pustej bramki. Warto odnotować, że rywale również byli blisko zdobycia bramki. Najpierw napastnik Nysy w znakomitej sytuacji trafił w słupek, a następnie, po strzale z rzutu wolnego, Dróżdż głową zatrzymał piłkę zmierzającą do siatki.

Tym zwycięstwem przypieczętowaliśmy znakomitą rundę jesienną i potwierdziliśmy, że na wiosnę będziemy się liczyć w walce o awans do klasy okręgowej.

Dziękujemy wszystkim piłkarzom i kibicom za wspaniałą rundę!