Sparing: Albatros Jaśkowice 3:6 Błękitni Kościelec

Albatros Jaśkowice 3:6 Błękitni Kościelec (1:3)

0:3 Krzysiek Malicki

3:4 Daniel Jóźwiak

3:5 Tomasz Huk

3:6 Łukasz Bzowy

Inauguracja III grupy legnickiej A-klasy zbliża się dużymi krokami. Błękitni tym razem udali się do Jaśkowic gdzie pokonali gospodarzy 3:6. Trener w tym meczu nie mógł skorzystać z usług Krzysztofa, Damiana, Waldka, Dawida Olecha oraz Tomka Malickiego, którego zatrzymały obowiązki w pracy.

Nasz zespół od samego początku narzucili swój styl gry czego efektem był szybko wywalczony rzut karny przez Krzyśka Malickiego. Rolę egzekutora na swoje barki wziął Daniel Jóźwiak, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Chwilę później Marcin Czupryk podwyższył wynik spotkania na 0:2. Bez wątpienia ozdobą tego meczu była bramka K. Malickiego, który posłał rogala zewnętrzną częścią buta prosto w okienko. Bramkarz Albatrosa bezradnie rzucił się, jednak mógł tylko spoglądać jak piłka wpada do bramki. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem po kontrze. Cała sytuacja mała miejsce w polu karnym Albatrosa, wrzutka w pole karne, brak zamknięcia i szybkie wyprowadzenie piłki na naszą połowę zaowocowało zdobyciem bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od pressingu drużyny z Jaśkowic. Rozluźnienie naszej drużyny spowodowało, że w 15 minut straciliśmy dwie bramki. W pierwszym wypadku zawodnik drużny przeciwnej, który odgrywał piłkę był na spalonym jednak sędzie zinterpretował to inaczej i padła bramka na 2:3. Kolejna sytuacja to brak komunikacji między środkowymi obrońcami, spowodował akcję sam na sam z naszym bramkarzem. Bartek był bez szans gdyż napastnik oddał strzał pod poprzeczkę. Kubeł zimnej wody bardzo pomógł naszej drużynie i od tego momentu wszystko zaczęło funkcjonować tak jak należy. Efektem były zdobyte 3 bramki a ich autorami byli Łukasz Bzowy, Tomasz Huk oraz Daniel Jóźwiak.