Remis z Wilkowianką

Błękitni Kościelec w XII kolejce legnickiej A-klasy zremisowali z Wilkowianką Wilków 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Damian Gąska.

Od pierwszych minut zespół z Wilkowa odważnie ruszył do ataku próbując stworzyć sobie okazje na zdobycie bramki. Sytuacja naszej drużyny skomplikowała się w 5 minucie spotkania gdy Mariusz Huk w ciągu jednej minuty otrzymał dwie żółte kartki i zespół do końca musiał grać w osłabieniu. Błękitni skupili się na defensywie i przeprowadzaniu sporadycznych kontrataków na bramkę rywala. W 30 minucie spotkania po rzucie rożnym, zamykający akcję Damian Gąska zgasił piłkę i zdecydował się na strzał z lewej nogi, który dał prowadzenie ekipie Jarosława Małysy. Błękitni mimo osłabienia radzili sobie dość dobrze w obronie przerywając akcje przeciwnika. Wilkowianka zdołała wyrównać dopiero w 60 minucie spotkania gdy sędzia dopatrzył się przewinienia w naszym polu karnym. Chwilę później goście mogli podwyższyć rezultat tego meczu, jednak zbiegający z boku Wanielista zdołał dogonić rywala i wygrać pojedynek bark w bark ułatwiając naszemu bramkarzowi interwencje. Dziesięć minut przed końcem spotkania Marcin Czupryk otrzymał świetne podanie otwierające drogę do bramki. W sytuacji sam na sam miał tyle czasu, że wybrał najgorszy wariant i bramkarz wyczuł jego intencje. W końcówce meczy siły się wyrównały, ponieważ zawodnik Wilkowianki obejrzał czerwoną kartkę za atak od tyłu na nogi naszego zawodnika.

Osłabienie w pierwszych minutach meczu mocno pokrzyżowała plany naszej drużynie, jednak chłopcy walczyli do samego końca i utrzymali rezultat remisowy. Każdy punkt w lidze jest cenny jednak wszyscy czujemy niedosyt po tym spotkaniu.