Raport z 23. kolejki legnickiej A-klasy.

W sobotnie popołudnie odbył się bardzo atrakcyjny mecz, określany hitem kolejki. Zespół Błękitnych podejmował drużynę z Granowic. W tym spotkaniu każda z ekip chciała zdobyć komplet oczek, aby umocnić się w ligowej tabeli, jednak spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, gdyż już na samym początku stworzyliśmy sobie okazje pod bramką przeciwnika, jednak strzały okazały się niecelne. Kolejne minuty to już coraz lepsze widowisko i groźne akcje gości. Próbowali zaskoczyć naszego bramkarza z rzutu wolnego i indywidualnej akcji, jednak górą w tych pojedynkach był Michał. W 22 minucie spotkania piłkę przechwycił zawodnik gości, podał do napastnika a ten zdobył bramkę na 0:1. 45 minuta i znowu Gołembiewski ratuje zespół wychodzą z bramki. Napastnik przejął piłkę jednak strzał lądował poza bramką.

Druga połowa zaczęła się od ataków drużyny z Kościelca. 55 minuta spotkania, Rodło wyprowadza kontrę. W pojedynku sam na sam napastnik trafił w słupek i piłka wróciła do gry.  Kolejne minuty to okazje Błękitnych jednak bez skutku. Trener postanowił wprowadzić J.Nosalika i Ł. Małka. 85 minuta i mamy wyrównanie. J. Nosalik oddał strzał na bramkę gości, piłka dostała rotacji, odbijając się od słupka wpadła do siatki.  Mecz bardzo się zaostrzył, pierw w polu karnym gospodarzy doszło do wymiany zdań bramkarza z napastnikiem, a chwilę później z boiska został wyrzucony zawodnik Rodła. Błękitni mieli świetną okazję na zwycięstwo w ostatnich minutach, jednak strzał głową naszego zawodnika świetnie sparował W. Kędzierski. Wszyscy widzieli piłkę w siatce. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec spotkania.

Mecz był bardzo emocjonujący i wydaje się, że remis jest sprawiedliwym wynikiem, jednak każdy zespół chciał wygrać. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Kibicie na pewno się nie zawiedli przychodząc na stadion, gdyż mogli oglądać świetne zawody. Bardzo dziękujemy za wsparcie i liczymy na nie w kolejnych meczach, gdyż teraz czekają nas najtrudniejsze spotkania.