Pierwszy sparing za nami: Unia Rosochata 1:4 Błękitni Kościelec

W niedzielne popołudnie na boisku w Rosochatej, Błękitni rozegrali swój pierwszy sparing w okresie przygotowawczym.
Drużyna prowadzona przez Jarosława Małysę, pewnie pokonała zespół gospodarzy 1:4.

Przez całą część spotkania to drużyna z Kościelca narzucała swój styl gry zmuszając zespół Unii do biegania za piłką. W 20 minucie spotkania, nasz zespół objął prowadzenie po dobiciu piłki do bramki przez Mateusza Cilińskiego. W dalszej części meczu było kilka sytuacji na zdobycie bramki jednak naszym jak i testowanym zawodnikom brakowało szczęścia i precyzji. Zespół z Rosochatej koncentrował się na grze z kontry jednak pewnie w bramce bronił Waldemar Kosoń.

Druga połowa rozpoczęła się dla naszego zespołu bardzo dobrze, ponieważ chwilę po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Wojciech Bilski tym samym podwyższając wynik na 0:2. Wydawało się, że Błękitni maja wszystko pod kontrolą jednak pozwoliliśmy przeciwnikowi na przeprowadzenie kilku groźnych akcji, która jedna z nich zamieniona została na bramkę i zrobiło się 1:2. Od tego momentu w formacji defensywnej jak i ofensywnej wróciła koncentracja i kwestią czasu było zdobycie bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się zawodnik testowany ustanawiając ostatecznie zwycięstwo drużyny z Kościelca.

Warto zaznaczyć bardzo dobrą postawę zawodników testowanych, którzy angażowali się walkę i starali się zdobyć bramkę jednak tego dnia czegoś brakowało. W tym spotkaniu nie wystąpił : Piotr Podolski (leczy urazu z rundy wiosennej), Tomasz Huk oraz Damian Gąska (obaj zawodnicy są na urlopie).

W pierwszej połowie zagrali: Waldemar Kosoń, zawodnik testowany (Daniel Balicki), Daniel Jóźwiak, Grzegorz Wojtanowicz, Mateusz Wanielista, Wojciech Bilski, Mateusz Ciliński, zawodnik testowany, Dawid Drozd (Marcin Czupryk), zawodnik testowany, zawodnik testowany.

W drugiej części spotkania zagrali: Karol Sobol ( Waldemar Kosoń), Mateusz Wanielista, Krzysztof Szwedo, Daniel Jóźwiak, Daniel Balicki (Grzegorz Wojtanowicz), Wojciech Bilski (Dawid Drozd), Mateusz Ciliński (Kuba Sztoń), zawodnik testowany (Mateusz Antosiak) , Marcin Czupryk (Mateusz Marczukiewicz), zawodnik testowany, zawodnik testowany (zawodnik testowany)

Wypowiedź pomeczowa trenera Jarosława Małysy

Na tym etapie przygotowań jestem zadowolony ze swojej drużyny, ponieważ  dopisuje frekwencja jest zaangażowanie oraz walka na boisku. Dobrze zagrała formacja ofensywna jak i defensywna. Wiadomo, że zdarzały się błędy jednak na chwilę obecną jest to zrozumiałe. Chłopcy stwarzali sobie sytuacje bramkowe po ładnych składnych akcjach, które zostały zamienione na gole. Warto podkreślić, że bardzo dobrze spisywał się środek naszego pola bo to właśnie ta linia, najbardziej dotknięta została kontuzjami. Jestem również zadowolony z zawodników testowanych, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Było widać u nich chęć do gry jak i walki o każdą piłkę.  Na chwilę obecną myślę, że idziemy w dobrą stronę, mamy jeszcze sporo czasu na wyeliminowanie błędów udoskonalenie oraz zgranie zespołu. Wygrana na sam początek bardzo mnie cieszy podobnie zawodników. Pomimo ciężkich warunków do gry chłopcy bardzo dobrze się spisali.