Mini Mistrzostwa Świata za nami!

I Mini Mistrzostwa Świata o Puchar Prezesa Błękitnych Kościelec przeszły do historii. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych, młodsza do lat 16 (mecze po 10 min.) oraz starsza od 16 lat (mecze po 15 min.). Na boisku Błękitnych utworzone zostały 2 mini boiska. Na starcie rozgrywek pojawiło się 31 młodych piłkarzy oraz 4 piłkarki.

Grupa do lat 16:

Argentyna: Burzawa (2 gole), Pliś, Baczyński (1), Kostrzewa (2), Kwiatkowski (2)

Brazylia: Gadziała, Drozd (5), Matysiak, Zając, Kuryło

Portugalia: Pyczel, Mikołajczyk, Piskorowska, Elwartowski, Drozd

Iran: Sztoń, Sztoń (4), Kołcz, Nowakowski, Kurkiewicz

Argentyna 3:1 Brazylia

Portugalia 0:5 Iran

Argentyna 4:0 Portugalia

Brazylia 0:0 Iran

Argentyna 0:2 Iran

Brazylia 5:0 Portugalia

Tabela:

1. Iran - 7 pkt

2. Argentyna - 6 pkt

3. Brazylia - 4 pkt

4. Portugalia - 0 pkt

Najlepszy strzelec: Dawid Drozd (Brazylia) - 5 goli

Grupa od lat 16:

Kostaryka: Elwartowski A. (1 gol), Elwartowski P. (2), Markowski, Geppert, Bilski

Anglia: Wojtanowicz J., Wojtanowicz G., Gąska K., Gąska D. (6), Madej

Belgia: Szymański, Geppert, Wanielista (1), Kurkiewicz (1), Krauza (2)

Kostaryka 2:4 Belgia

Kostaryka 1:6 Anglia

Anglia 0:0 Belgia

Tabela:

1. Anglia - 4 pkt (bilans 6:1)

2. Belgia - 4 pkt (bilans 4:2)

3. Kostaryka - 0 pkt

Najlepszy strzelec: Damian Gąska (Anglia) - 6 goli

Wyróżnienia otrzymały dziewczyny startujące w rozgrywkach: Julia Piskorowska (Portugalia), Justyna Wojtanowicz (Anglia), Kamila Gąska (Anglia) oraz Natalia Madej (Anglia). Ta ostatnia otrzymała również nagrodę specjalną - najlepszego technika turnieju, za zwód wykonany w meczu z Kostaryką.

Nagrody wręczali: wójt gminy Krotoszyce - Pani Beata Castañeda Trujillo oraz dyrektor operacyjny firmy Eisberg - Pan Kristoff Spaeth.

Po zakończeniu turnieju i wręczeniu nagród, odbył się mecz pomiędzy drużynami złożonymi z mieszkańców gminy i zawodników Błękitnych. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3, natomiast w serii rzutów karnych lepsi okazali się Pomarańczowi.

Największą atrakcją wśród dzieci cieszyła się kurtyna ustawiona przez janowickich strażaków, którym bardzo serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również wszystkim za przybycie na nasz pierwszy turniej.