Łukasz strzela dla Zuzi! Błękitni Kościelec 2:0 Radziechowianka Radziechów (0:0)

Trzecie zwycięstwo z rzędu stało się faktem, Błękitni Kościelec w wyjazdowym spotkaniu pokonali zespół Radziechowianki Radziechów i zbliżyli się do 8 miejsca w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa wyraźnie należała do gospodarzy, konstruowali akcje ofensywne jednak bez rewelacji. Groźną sytuacje Radziechowianka stworzyła sobie po stałym fragmencie gry, jednak na posterunku był nasz bramkarz, który został sfaulowany i sędzia odgwizdał przewinienie. Po tym starciu zawodnik gospodarzy musiał opuścić plac gry ze względu na uraz. Bardzo dobrą sytuację na zdobycie bramki miał Marcin Czupryk, jednak zdecydował się na inny wariant. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Radziechowianka wyszumiała się przez 45 minut i w drugiej połowie Błękitni zyskiwali większą przewagę co było widać. Trener Jarosław Małysa zdecydował się na przeprowadzenie kilku zmian i po 60 minutach na placu gry pojawił się Łukasz Małek oraz Bartłomiej Błażków jednak SHOW w tym meczu zrobił ten pierwszy. Pierwszą bramkę popularny „Lukaku” zdobył z około 8 metrów, piłka lecąca z dużą prędkością niczym strzał amora, przełamała rękawice bramkarzowi i zrobiło się 0:1 dla Kościelca. Chwilę później indywidualny  atak przeprowadził Marcin Czupryk jednak został on sfaulowany tuż przed polem karnym i sędzia odgwizdał rzut wolny. Do piłki podszedł Daniel Balicki, który wrzucił piłkę w pole karne z dokładnością profesorką prosto na głowę Łukasza Małka a ten bez większych problemów, umieścił piłkę w bramce i zadedykował gola swojej Zuzi. Podczas celebracji bramki w oddali było słychać pretensje zawodników „ Kto krył grubego!?”. Naszemu zawodnikowi bardzo się to nie spodobało i postanowił przeprowadzić swoją ostatnią akcję w tym meczu, która powinna zostać zakończona kolejną bramką, jednak fatalnie przestrzelił nad poprzeczką Sebastian Angrot.

Bramki:

1:0 Łukasz Małek (D. Gąska)

2:0 Łukasz Małek ( D. Balicki)

Za tydzień kolejny mecz tym razem w Janowicach Dużych na który już teraz zapraszamy.

Wyniki 24 kolejki  - 7-8 maja

Bazalt Piotrowice 6-3 Burza Gołaczów 8 maja, 14:00
Radziechowianka Radziechów 0-2 Błękitni Kościelec 8 maja, 11:00
Rataj Paszowice 1-2 Nysa Wiadrów 8 maja, 14:00
Wilkowianka Wilków 25-0 Olimpia Olszanica 8 maja, 16:00
Skora Jadwisin - Orzeł Zagrodno 10 maja, 17:45
Park Targoszyn 0-5 GKS Męcinka 8 maja, 14:00
Huragan Proboszczów 4-5 Wilki Różana 8 maja, 14:00