KS Męcinka 0:1 Błękitni Kościelec (0:0)

0:1 Tomek Malicki 85'

Skład: W. Kosoń, K.Szwedo, D. Jóźwiak, P.Podolski, W. Bilski, D. Olech, M. Czupryk, T. Huk, K. Malicki, M. Huk, T. Malicki

Pauza: Damian Gąska (kontuzja) Mateusz Wanielista (pauza za 4 żółte kartki)

Błękitni Kościelec w wyjazdowym spotkaniu pokonali drużynę KS Męcinka 0:1,bramkę dla naszego zespołu zdobył Tomek Malicki.

Już w zapowiedziach tej kolejki Męcinka była murowanym faworytem do zgarnięcia kompletu oczek o czym można było się przekonać w różnych artykułach. Wszyscy typowali zwycięstwo lidera, jednak boisko zweryfikowało swoje. Obie drużny bardzo angażowały w konstruowanie akcji ofensywnych jak i rozbijanie ataków. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana z delikatną przewagą gospodarzy, którzy stworzyli sobie więcej sytuacji na zdobycie bramki. Tuż przed zakończeniem, Błękitni mogli prowadzić jednak piłka uderzona przez Mariusza Huka, została obroniona przez Michała Gołębiewskiego.

W drugiej połowie tempo gry nie spadło a kibicie zgromadzeni na stadionie oglądali bardzo dobre widowisko. Męcinka stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych, jednak wszystkie strzały lądowały obok bramki bądź też były skutecznie blokowane. W 85 minucie spotkania Błękitni Kościelec, wyprowadzili zabójczą kontrę z własnego pola karnego. Kolejną bramkę w tym sezonie, mógł sobie dopisać Tomek Malicki, który pokonał bramkarza KSu strzałem po ziemi. Kilka minut później Marcin Czupryk mógł podwyższyć wynik tego spotkania jednak piękną paradą popisał się Gołębiewski ratując zespół przed utratą bramki.

Sensacja stała się faktem, wielu skazywało Błękitnych na wysoką porażkę jednak na boisku było widać komu bardziej zależy na zdobyciu trzech punktów. Seria zwycięstw Męcinki została przerwana!