Grali trampkarze

Już po raz czwarty Złotoryjski Klub Sportowy Górnik Złotoryja przy wsparciu Miasta Złotoryja zorganizował Turniej Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Miasta Złotoryja w 3 kategoriach wiekowych 2006 i młodsi, 2001 i młodsi, 1997 i młodsi. W Hali Sportowej „TĘCZA” w Złotoryi pojawiło się 27 drużyn i 300 zawodników, którzy walczyli o Puchar Burmistrza.

Nasz zespół zajął 6 miejsce na 11 zespołów . W grupie rozegrał 4 spotkania a wyniki to :

Błękitni - Prochowiczanka Prochowice 0:1

Błękitni - UKS Gigant Lubomierz 1:1

Błękitni - Górnik Złotoryja 1:2

Błękitni - Football Academy Legnica 3:1

Dziękujemy naszym zawodnikom za walkę i zaangażowanie oraz życzymy wielu sukcesów sportowych.

Jako pierwsi na parkiecie zaprezentowali się zawodnicy rocznika 2001 i młodsi. W kategorii tej wystąpiło 11 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Po kliku godzinach pełnej walki i potu grze do półfinału przez siatkę eliminacji przebrnęły drużyny Miedzi Legnica Prochowiczanki Prochowice, Górnika Złotoryja i Pogoni Wleń. W półfinale Miedź Legnica pokonała Prochowiczankę Prochowice 3:0, natomiast w drugim półfinale musiało dojść do rzutów karnych, gdyż po regulaminowym czasie padł bezbramkowy remis. Grę nerwów wygrała Pogoń Wleń pokonując w karnych Górnika 3:2. Mecz o trzecie miejsce to ponownie karne, które tym razem lepiej wykonali zawodnicy Górnika pokonują 3:2 zespół Prochowiczanki. Finał w napięciu trzymał do ostatniego gwizdka, a jedyną bramkę zdobyła drużyna Pogoni Wleń, która tym samym zdobyła Puchar Burmistrza Miasta Złotoryja. Na trybunach wśród kibiców zawodników oklaskiwali burmistrzowie Złotoryi i Chojnowa, a końcowa kolejność turnieju przedstawia się następująco:
1.Pogoń Wleń
2. Miedź Legnica
3. Górnik Złotoryja
4.Prochowiczanka Prochowice
5. Chojnowianka Chojnów
6. Błękitni Kościelec
7. UKS Gigant Lubomierz
8. KS Lubomierz
9. WTS Szklary Dolne
10. Football Academy Legnica
11. Górnik II Złotoryja

Poza zdobyciem Pucharu Burmistrza drużyna z Wlenia może również pochwalić się najlepszym strzelcem turnieju którym został Adrian Maraszek oraz najlepszym bramkarzem który tytuł zdobył Gap Igor. Najlepszym natomiast zawodnikiem turnieju został Jakub Radkiewicz z Górnika Złotoryja.

Każda z drużyn otrzymała ciepły posiłek, a rodzice przy ciepłej kawie i herbacie obserwowali poczynania swoich podopiecznych. Wśród cennych nagród były piłka z podpisem Zbigniewa Bońka oraz koszulka reprezentacji z autografem Sebastiana Mili które to ufundował prezes DZPN Andrzej Padewski, a także piłki ufundowane przez OZPN Legnica w osobie prezes Marii Kajdan i sprzęt od firmy DACCO.

(zrodlo: )