Błękitni Kościelec 3:1 Fenix Pielgrzymka (2:0)

1:0 Tomek Malicki

2:0 Marcin Czupryk

3:1 k. K.Szwedo

Skład: K. Sobol, M. Wanielista, K. Szwedo, P. Podolski, D.Jóźwiak,K. Malicki, W. Bilski, M.Czupryk, D.Gąska, M. Huk, T. Malicki

Błękitni Kościelec w 20 kolejce legnickiej A-klasy odnieśli drugie zwycięstwo w rundzie rewanżowej. Tym razem ofiarą padł Fenix, który przegrał to spotkanie 3:1.

Błękitni Kościelec rozpoczęli od mocnego uderzenia bo już w pierwszej minucie spotkania mogli objąć prowadzenie. Najpierw uderzenie K. Malickiego zatrzymał bramkarz a dobitka naszego gracza wylądowała na spojeniu bramki i opuściła plac gry. Goście nie byli w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji na zdobycie bramki, bardziej koncentrowali się na nogach zawodników w Kościelca. Prowadzenie naszej drużynie dał T.Malicki  po wrzutce z narożnika boiska a kilka chwil później jego młodszy brat Krzysiek musiał opuścić boisko po bardzo ostrym i niebezpiecznym  przewinieniu. Zawodnik z Pielgrzymki mógł tylko dziękować sędziemu za to, że otrzymał żółtą kartkę. Przed przerwą Marcin Czupryk podwyższył prowadzenie bardzo ładnym strzałem z okolic 30 metra. Wydawało się, że bramkarz, który jest bardzo dobrze ustawiony obroni ten strzał jednak piłka wpadła do bramki.

W drugiej połowie Fenix ruszył odważnie do ataku na bramkę i po raz kolejny na nogi zawodników z Kościelca. Kontakt udało im się złapać dopiero w 80 minucie, jednak to było za mało na bardzo dobrze dysponowaną drużynę Błekitnych. Wynik w ostatniej minucie ustalił. K. Szwedo z rzutu karnego a Fenix po meczu był bogatszy jedynie o 6 żółtych kartek.

Po meczu Krzysiek Malicki udał się do szpitala, po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nasz skrzydłowy ma bardzo mocno stłuczoną lewą nogę i jego przerwa potrwa maksymalnie do dwóch tygodni. Gorzej z urazem Mariusza Huka, którego występ za dwa tygodnie w Zagrodnie stoi pod dużym znakiem zapytania. Naszym zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.