Błękitni z młodzieżowym Konfeksem na remis

W pierwszej grze kontrolnej okresu przygotowawczego, Błękitni Kościelec podejmowali przy ulicy Grabskiego młodzieżową drużyną Konfeksu, która występuje w lidze dolnośląskiej juniorów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Od samego początku Konfeks narzucał swój styl gry. Duża wymienność podań i ciągłe przesuwanie formacji do ataku powodowało cofnięcie naszej drużyny do obrony i ograniczanie się do kontrataków. Gospodarzom udało się objąć prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy po szybkiej wymianie krótkich podań. Napastnik w sytuacji sam na sam bez większych problemów pokonał naszego bramkarza. Kościelec również miał swoje sytuacje jednak brakowało dokładności i skuteczności.

W drugiej części spotkania gra naszego zespołu wyglądała już nieco lepiej, jednak to Konfeks zdołał podwyższyć prowadzenie strzałem po dłuższym słupek. Kolejna utrata bramki podziałała motywująco na zawodników i od tego momentu coraz częściej nasz zespół zaczął atakować i stwarzać sobie okazje na zdobycie bramki. W dogodnej sytuacji dwukrotnie znalazł się Tomek Malicki jednak pierwszy strzał wylądował obok bramki a w drugim przypadku bramkarz popisał się świetną interwencją. Bramkę kontaktową dla Kościelca zdobył Damian Gąska a chwilę później drugiego gola dorzucił Mariusz Huk.

Jarosław Małysa udzielił krótkiej wypowiedzi po tym spotkaniu:

Dzisiaj pierwszy kontakt z piłka po 2 miesięcznej przerwie. Od 3 tygodni pracujemy nad wytrzymałością i dziś było  widać na boisku bo piłka nam nie leżała. Testowaliśmy także  nowych zawodników i brak zgrania był widoczny. Były momenty gdzie pograliśmy naprawdę fajna piłkę ale do perfekcji brakuje nam dużo i musimy nad tym pracować. Drużyna Michała Grządkowskiego  była fajnie poukładana, grała twardo i nie odpuszczała. Sparing możemy zaliczyć na plus.