Błękitni Kościelec zajmują drugie miejsce w turnieju halowym OZPN!

W hali sportowej TĘCZA odbył się drugi turniej halowy pod patronem OZPN w Legnicy. W turnieju miało wziąć udział 9 ekip jednak drużna z Michowa nie stawiła się. Przed turniejem dokonano losowania i zespoły podzielono na dwie grupy:

Grupa A                                                         Grupa B

1. Błękitni Kościelec     (A klasa)                      1. Górnik Złotoryja        (Klasa 0)

2. Fenix Pielgrzymka    (A klasa)                       2. Burza Gołaczów      (A klasa)

3. Wilkowianka Wilków  (A klasa)                      3. Tatra Krzeniów         (B klasa)

4. Kolejarz Miłkowice     (B klasa)                      4. Iskra Niedźwiedzice (B klasa)

5. Płomień Michów - zespół nie stawił się na turnieju

Fenix Pielgrzymka 0:0 Błękitni Kościelec

W pierwszym meczu spotkali się sąsiedzi ligowej tabeli z grupy III legnickiej A-klasy. Spotkanie było bardzo wyrównane, obie ekipy stwarzały sobie sytuacje, jednak żadna z nich nie mogła udokumentować tego golem. Podział punktów jak najbardziej sprawiedliwy.

Błękitni Kościelec 2:1 Wilkowianka Wilków (1:0 Damian Gąska, 2:1 Krzysiek Malicki)

W tym meczu mieliśmy więcej emocji, obie ekipy zagrały bardzo ofensywnie jednak lepszą drużną okazała się ekipa z Kościelca. Prowadzenie objęliśmy po bramce Damiana Gąski, jednak Wilków nie odkładał broni o dążył do wyrównania. Jedna z kontr gości doprowadziła do remisu i mecz zaczął się od nowa. Do samego końca nasz zespół walczył o zwycięstwo a udało się to za pomocą trafienia Krzyśka Malickiego, który w końcówce meczu zadał wyprowadzić ostatni nokautujący cios dający zwycięstwo i 3pkt.

Błękitni Kościelec 6:2 Kolejarz Miłkowice ( Łukasz Bzowy 2x, Krzysiek Malicki 2x, Damian Gąska i Mariusz Huk)

W ostatnim spotkaniu pierwszej grupy, Błękitni urządzili sobie kanonadę strzelecką aplikując Kolejarzowi aż 6 bramek! Rywal wyraźnie odstawał od naszego zespołu jednak zdołał zdobyć dwie bramki. Zespół prowadzony w dniu dzisiejszym przez Tomka Malickiego, bardzo ładnie konstruował akcje ofensywne. Ozdobą tego meczu (i turnieju) była piękna bramka Mariusza Huka, który podcinką z kilkunastu metrów przelobował bramkarza drużyny przeciwnej,

FINAŁ : Górnik Złotoryja 1:1 Błękitni Kościelec (k. 2:0)

W finale spotkali się zwycięzcy swoich grup czyli Górnik Złotoryja oraz Błękitni Kościelec. Bez wątpienia był to najbardziej emocjonujący mecz w turnieju. Obie ekipy grało bardzo odważnie i oddawały cios za ciosem, jednak przez większą cześć spotkania był bezbramkowy remis a okazji.... mnóstwo! Cztery minuty przed końcem spotkania, Mariusz Huk wyprowadził kontratak po którym padł gol dla Kościelca a na listę strzelców ponownie wpisał się Krzysiek Malicki. Kilkanaście sekund przed końcem, gospodarze zdołali wyrównać doprowadzając tym samym do serii rzutów karnych. W jedenastkach lepszy okazał się Górnik, który awansował do drugiej rundy.

Błękitni nie odstawali od rywala w żadnym aspekcie gry, dobrze grali w defensywie jak i ofensywie. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy rozstrzygnąć losy spotkania, jednak na tym etapie przygotowań, drugie miejsce jest bardzo dobrym rezultatem.