20. kolejka : Zwycięstwo Błękitnych !!!

20 kolejka legnickiej A-klasy rozpoczęła się w Janowicach Dużych. Drużyna z Kościelca, podejmowała zespół z Wilkowa. Nasz zespół, wystąpił bez kilku podstawowych zawodników.

Pierwsza połowa, w wykonaniu gospodarzy, za dobrze nie wyglądała. Wilkowianka od pierwszych minut zagrała bardzo wysoko. Nasz zespół miał problemy z dojściem do bramki przeciwnika, gdyż brakowało dokładności. Akcje bardzo skutecznie były przerywane, dzięki czemu goście atakowali bramkę strzeżoną przez Gołembiewskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.
Druga połowa, to zmiana ról. Błękitni zagrali odważniej i to Wilkowianka została zamknięta na swojej połowie. Poprawiła się skuteczność i pierwszą okazję na zdobycie bramki miał Osmulski, jednak jego piłka wylądowała na poprzeczce. Stałe fragmenty gry, najpierw K. Małek uderzył jednak piłka nie wpadła do siatki. Ł. Małek popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego w okno, jednak jeszcze piękniejsza była obrona. Kolejny stały fragment gry, rzut rożny i piłkę do siatko wpakował zawodnik przyjezdnych. Kilka minut później, po zamieszaniu w naszym polu karnym, sędzia wskazał "wapno" po zagraniu ręką. Gołembiewski wyczuł  strzelającego i obronił strzał. Po chwili Damian Gąską oddał bardzo dobry strzał na bramkę. Wszyscy widzieli piłkę w siatce jednak ta odbiła się od słupka, następnie od poprzeczki i wróciła do gry. Jakieś 3 minuty przed końcem meczu K. Małek dopełnił formalności. Zauważył wysuniętego bramkarza. Zdecydował się na strzał z odległości 40 metrów, który wylądował  w siatce i już Błękitni prowadzili 2:0.
Rezerwy natomiast zdobyły swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Wygrali swoje spotkanie 2:1, a jeszcze 15 minut przed końcem, to goście prowadzili  1:0. Gratulujemy!

Błękitni Kościelec 2:0 Wilkowianka Wilków (0:0)
Błękitni Kościelec II 2:1 Iskra Jerzmanice Zdrój (0:1)