Pogrom w Jaśkowicach!

Kolejne zwycięstwo odniósł seniorski zespół Błękitnych Kościelec, tym razem wysoko pokonując na wyjeździe Albatros Jaśkowice. Było to piąte z rzędu zwycięstwo, dzięki któremu awansowaliśmy już na 8. miejsce. W bramce Błękitnych zadebiutował kolejny wychowanek, niespełna 17-letni Marcin Geppert, który spisał się bardzo dobrze, broniąc między innymi rzut karny.

Spotkanie w Jaśkowicach zdominowaliśmy już od samego początku, wbijając rywalom w pierwszej połowie aż trzy bramki. Zdobywali je odpowiednio Czupryk i 2-krotnie Marczukiewicz. Przy stanie 0:0 Malicki nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w słupek, natomiast tuż przed przerwą, to goście nie wykorzystali jedenastki, piłkę pewnie chwycił Geppert.

W drugiej połowie gospodarze już chyba się nie łudzili, że zainkasują jakikolwiek punkt, czego efektem było mnóstwo szybkich ataków Błękitnych, jednak piłka tylko 2 razy wylądowała w siatce, za każdym razem po strzale Malickiego. Dla wypożyczonego z Konfeksu napastnika, był to szósty z rzędu mecz, w którym trafił do siatki rywala.

Coraz bardziej wyraźne są postępy, jeśli chodzi o pracę z młodzieżą w naszym klubie. Geppert jest kolejnym wychowankiem, który dostał szansę gry w pierwszym zespole i co najważniejsze, sprostał zadaniu i spisał się bez zarzutu. Oby tak dalej, a będziemy mieli pociechę z naszym chłopaków, już w niedalekiej przyszłości.